“اگر وسعت دید گسترده‌تری نسبت به دیگران دارم و اطراف را وسیع‌تر می‌بینم. این به دلیل وجود «بزرگانی» است که بر دوش آنان جای گرفته‌ام و جهان را از فراز می‌بینم.” ایزاک نیوتون

رضا نیازمند

مرحوم دکتر رضا نیازمند در فرازهای مختلفی از کتب خود از جمله «سرگذشت مدیریت صنعتی در ایران» و «تکنوکراسی و سیاست‌گذاری اقتصادی در ایران» چگونگیِ تأثیرگذاری نقش سازمان را در دهه‌های ۱۳۴۰ و ۱۳۵۰ تاحدی شرح داده است. سازمان بانیِ ایجاد و توسعه‌ی کسب‌وکارهای بسیار و نیز سازمان‌های حاکمیتی شده است که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به «سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران» اشاره کرد

جمشید قرچه‌داغی

جمشید از 1979 تا 1986 مدیر مرکز تحقیقات و استاد علوم سیستم‌های دانشکده مدیریت وارتون در دانشگاه پنسیلوانیا بود. او از 1963 تا 1969 مهندس ارشد سیستم‌ها در شرکت تجارت جهانی آی‌بی‌ام بود. سپس آی‌بی‌ام را ترک کرد تا مدیریت سازمان مدیریت صنعتی (در ایران) را به عهده بگیرد. این مسئولیت از 1969 تا 1979 به طول انجامید. مدیریت سازمان در قالب بنگاهی خودگردان و غیروابسته به بودجه‌ی دولتی و بر مبنای قانون تجارت، استقرار سازمان در محل ساختمان جام جم، تغییر ساختار و نظام‌های مدیریتی داخلی سازمان -که در نوع و در زمان خود از پیشروترین نظام‌های اجرا شده در کشور بود- از زحمات ایشان است.

محمد یگانه

یگانه یکی از مدیر ارشد اقتصادی ایران بود و اثرگذاریِ عمیق یگانه بر اقتصاد ایران قابل انکار نیست. وی در چهار منصب مهم رییس کل بانک مرکزی، وزیر دارایی، وزیر مشاور و وزیر آبادانی و مسکن فعالیت داشت. یگانه یکی از سه‌نفری بود که نطق سخنرانی دکتر محمد مصدق در سازمان ملل را آماده کرد.

اکبر اعتماد

اعتماد شخصیت علمی ایرانی، بنیانگذار و نخستین رئیس سازمان انرژی اتمی ایران بوده است که به «پدر فناوری هسته‌ای ایران» شهرت دارد.

اکبر کیافر

اکبر تحلیلگر و طراح ارشد نظام‌های مدیریت در سازمان بوده‌اند. مشاور ارشد سازمان مدیریت صنعتی هنوز هم حامی و راهنمای همکاران مشاوره و تحقیق سازمان هستند.

بیژن خرم

بیژن مشاور عالیرتبه سازمان مدیریت صنعتی بوده و هستند. مشاور ارشد سازمان مدیریت صنعتی هنوز هم در سمت استادی، راهنمای همکاران سازمان، دانشجویان و مدیران صنایع و سازمان‌های کشور هستند.

”If I have seen further than others, it is by standing upon the shoulders of giants.” (Sir Isaac Newton)