برنامه‌ی ” گواهینامه بین‌المللی کوچینگ سازمانی و کارکنان”، یک دوره پرورشِ کوچ بر مبنای علم روانشناسی است. این برنامه در آکادمی کوچینگ سازمانی؛ کارگروه تخصصی مشترک سازمان مدیریت صنعتی و موسسه کوچینگ و راه‌بری رای‌مانا برگزار می‌شود. گواهی‌نامه دوره با عنایت به ارزیابی‌های متنوع حین برنامه، ارزیابی نهایی و احراز شرایط اخذ و صدور گواهی، به‌طور مشترک توسط سازمان مدیریت صنعتی و موسسه کوچینگ و راه‌بری رای‌مانا ارائه می شود. این گواهی‌نامه دارای اعتبار بین‌المللی است.

مخاطبان برنامه "گواهینامه بین المللی کوچینگ سازمانی و کارکنان"

تمامی راه‌بران و مدیران سازمان‌ها، شرکت‌ها و بنگاه‌های اقتصادی کوچک و بزرگ که علاقه‌مند به یادگیری کوچینگ علمی هستند، می‌توانند در این برنامه حضور پیدا کنند.
راه‌بران و مدیران شرکت‌کننده در این برنامه علمی- حرفه‌ای، با استفاده از شیوه‌ها و منابع منحصربه‌فرد ارائه شده که شامل ویدئو‌های آموزشی، جزوات تخصصی، کتاب‌های مرتبط، منابع متنی و غیرمتنی، انجام‌‌ تمرین و ایفای نقش‌های متعدد، ‌ارتباط منظم و فعال با راهنماها، محیط تعاملی و سایر اقلام آموزشی/یادگیری تدارک دیده‌شده در برنامه، در سطح بین‌المللی، به کفایت و شایستگی اصیلی دست پیدا می‌کنند.

آکادمی كوچينگ سازمانی

در دنیای کسب و کار امروز، برای بهبود عملکرد سازمان‌ها و سرمایه‌های انسانی مشغول در آن، تنها داشتنِ دانشِ مدیریت یا روحیه و ویژگی‌های راه‌بری کافی نیست. سرمایه‌های انسانی در دنیای بسیار پیچیده امروز، دیگر صرفا با عوامل انگیزشی بیرونی و یا فقط برای اهداف سازمانی تلاش نمی‌کنند. راه‌بران و مدیرانی که کوچینگ علمی می‌دانند، از طریق یک مدل علمی ﮔﻔﺘﮕﻮی ﻣﻮﺛﺮ با کارکنان خود، می‌توانند به آن‌ها کمک کنند تا خود را بشناسند، از انگیزه‌های درونی‌ خود آگاهی پیدا کنند و ظرفیت‌های فردی و تیمی خود را رها کرده و به فعل برسانند. از این طریق است که افراد توسعه پیدا می‌کنند، متعهدانه‌تر و مسئولانه‌تر رفتار می‌کنند و سازمان‌ها نیز به اهدافشان می‌رسند.

دانلود بروشور برنامه​

این برنامه متناسب با نیاز و شرایط یک مدیر یا مدیران یک مجموعه قابل اختصاصی‌سازی است. از لینک زیر بروشور برنامه استاندارد دوره را دانلود کنید.

برنامه گواهینامه بین‌المللی کوچینگ سازمانی

طول برنامه: ۹ ماه
تعداد ماژول: ۴
کل ساعت آموزشی: ۱۲۰
تعداد ارزیابی: ۴

محتوای ماژول‌ها:

• ماژول اول: اصول و مقدمات کوچینگ (یک ماه)
• ماژول دوم: زیربنای کوچینگ علمی؛ روانشناسی کنترل درونیِ تئوری انتخاب و راه‌بری شخصی ( ۲ ماه)
• ماژول سوم: اجرای مدل علمی کوچینگ WDEOP در زمینه توسعه فردی ( ۳ ماه)
• ماژول چهارم: اجرای مدل علمی کوچینگ WDEOP در زمینه سازمانی ( ۳ ماه)

# نکته: هر ماژول، پیش‌نیاز ماژول بعد از خود است.

فواید و سودمندی های کوچینگ برای سازمان‌ها و شرکت‌ها

فعالیت‌های مرتبط :

1. برنامه تربیت کوچ برای مدیران (از راه دور)؛ اختصاصی شرکت‌ها و سازمان‌ها
2. برنامه تربیت کوچ برای مدیران (حضوری)؛ اختصاصی شرکت‌ها و سازمان‌ها
3. ارائه خدمات کوچینگ به سازمان‌ها، شرکت‌ها و تیم‌های کاری
4. اعزام کوچ حرفه‌ای برای مدیران ارشد به‌صورت اختصاصی و گروهی

سوالات پر تکرار

۱- سازمان مديريت صنعتي با بيش از نيم‌قرن سابقه فعالیت، قدیمی‌ترین نهاد حرفه‌ای مشاوره و آموزش مديريت در خاورميانه به شمار می‌رود و در حال حاضر نيز به حول قوه‌الهی همچنان بزرگ‌ترین و گسترده‌ترین شبکه مشاوران و مدیران در کشور، ارزیابان حوزه‌های تخصصی مختلف، اساتید و مدرسان حرفه‌ای را در اختیار دارد.
۲- موسسه کوچینگ و راه‌بری رای‌مانا، اولین مرکز آموزش روانشناسی کوچینگ در ایران است که با اندوخته تجربیات بنیانگذاران خود و بیش از سه دهه دانش انباشته سازمانی در حوزه روان‌شناسی، کوچینگ و مشاوره مدیریت منابع انسانی توانسته است محتوای تخصصی و دانشی منحصر‌به‌فرد و غنی، متناسب با فرهنگ و اقتضائات داخل کشور ارائه نماید.
۳- استانداردها و مهارت‌های توصیه شده توسط سایر موسسات معتبر بین‌المللی کوچینگ، به‌عنوان حداقل‌های محتوایی در طراحی و اجرای برنامه گواهینامه بین‌المللی کوچینگ سازمانی و کارکنان لحاظ شده است، که امکان اجرای برنامه‌ای متفاوت و در تراز جهانی را فراهم نموده است.
۴- ارائه خدمات کوچینگ سازمانی و اعزام کوچ حرفه‌ای تایید صلاحیت شده توسط این آکادمی.

این برنامه، علمی، کاربردی، جامع و عمیق است. استانداردها و مهارت‌های توصیه شده توسط سایر موسسات معتبر بین‌المللی، به‌عنوان حداقل‌های دوره در طراحی و اجرای این برنامه لحاظ شده است. افرادی که با موفقیت برنامه را به‌پایان برسانند، به منابع، ابزارها، مهارت‌ها و دانش در حوزه کوچینگ علمی تجهیز می‌شوند که در نوع خود کم‌نظیر است.

اجرای این برنامه به‌صورت کاملا مجازی (دسترسی از راه دور)، کاملا حضوری و ترکیبی از هر دو؛ متناسب با نیازهای مدیران و سازمان‌ها قابل اجراست. بدین ترتیب، علاقه‌مندان از سراسر کشور امکان حضور در این برنامه را خواهند داشت و الزامی به حضور تمام‌وقت در تهران نیست.

ارزش شرکت در برنامه، بسته به شیوه اجرای آن (حضوری یا غیرحضوری) و تعداد شرکت‌کنندگان متفاوت خواهد بود. ارزش نهایی حضور در برنامه، پس از برگزاری جلسه بین طرفین و نهایی شدن طرح پیشنهادی مشخص می‌شود.

برای اطلاعات بیشتر در صورت نیاز می‌توانید با شماره تماس ۲۲۰۱۳۴۱۴ ۰۲۱ یا ۲۲۰۲۴۳۰۰۵ ۰۲۱ (داخلی ۲۲۸) با ایمیل imiconsulting@imi.ir در تماس باشید.

ارتباط با کارشناسان برنامه و ثبت نام

  • Accepted file types: pdf, Max. file size: 1 MB.
  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .