تیم مشاوران و همکاران ما

بی‌شک سرمایه‌ی انسانی محورِ صنعت مشاوره‌ی مدیریت، به‌عنوان حوزه‌ای دانش‌بنیان، است. سازمان مدیریت صنعتی، به‌عنوان اولین نهاد حرفه‌ایِ ارائه‌دهنده‌ی خدمات مشاوره‌ي مدیریت در کشور، همواره بر جذب و توسعه‌ی همکاران و مشاوران توان‌مند تأکید داشته و در برهه‌های مختلف سرمایه‌گذاری‌های قابل توجهی برای تجهیز خود به نیروی انسانیِ خبره انجام داده، که نتیجه‌ی آن امروز در شبکه‌ی غنی و وسیع همکاران داخلی سازمان متبلور شده است. مایه‌ی مباهات است که این امر، علاوه‌بر سازمان و کارفرمایان آن، نقش قابل توجهی در توان‌مندسازی و توسعه‌ی صنعت مشاوره‌ی کشور طی دهه‌های گذشته نیز داشته و امروزه تعداد چشم‌گیری از فعالان حوزه‌ی مشاوره‌ی مدیریت را می‌توان برشمرد که در برنامه‌های متعدد سازمان حضور یافته و بالیده‌‌اند.

مشاوره‌ی مدیریت دست‌آورد تخصصی‌شدن مدیریت سازمان‌ها است و نشانه‌ی عبور بنگاه‌داری از دوره‌ی غلبه‌ی مالکیت و حاکمیتِ منابع مالی به نگاه حرفه‌ای و تخصصی به مدیریت است؛ به همین دلیل، گواهی از توسعه‌ی اقتصادِ بنگاهی در هر کشور به حساب می‌آید. به این قرار، سازمان مدیریت صنعتی ثمره‌ی اراده‌ی کشور به توسعه‌ی صنعتی در دهه‌ی ۱۳۴۰ و نیاز جامعه به وجود مرجع حرفه‌ای و تخصصی برای توسعه مدیریت به شمار می‌رود، که به‌مدد تلاشِ متعهدانه‌ی صدها مشاور و کنش‌گر عرصه‌ی مدیریت کشور توانسته است در برهه‌های تاریخی مختلف، در حد توان، در تغییر نگرش‌ها و رویکردها و توسعه‌ی مدیریت بنگاه‌های ایرانی نقشی تأثیرگذار ایفا کند.

تیم مشاوران سازمان مدیریت صنعتی هم‌چون همیشه سعی وافر دارد تا، ضمن تقویت و تعمیم جایگاه صنعت مشاوره‌ی مدیریت در کشور، در موفقیت روزافزون بنگاه‌های اقتصادی و نهادهای حاکمیتی در سطح خُرد و توسعه‌ی بیش‌ازپیش اقتصادی در سطح کلان نقش فعال داشته باشد. ما در این راه با تکیه بر تجربه‌های غنیِ گذشته، رصد تغییرات آینده، انجام تحقیقات تأثیرگذار و ارائه‌ی مشاوره‌های متعهدانه و مسئولانه و نوآورانه پیش خواهیم رفت. امید داریم که این تلاش‌ها، علاوه‌بر حفظ و اعتلای مستمر نقش سازمان مدیریت صنعتی، منجر به رفع چالش‌های پیشِ رو، استفاده‌ی بهتر از فرصت‌ها و، در یک کلام، بهبود محیط اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی شود.