گام دوم از فرایند جذبِ پژوهشگر ارشد و مشاور مدیریت

فرهیخته گرامی
با سلام و احترام؛
از ابراز علاقمندی آن دانشگر ارجمند به همکاری با سازمان مدیریت صنعتی و دریافت درخواست و فرم رزومه تان، بسیارخرسند و سپاسگزاریم.

بسیار مهم و  لازم است در این مرحله و بر اساس روال‌های اداری تعریف شده، تصویرِ مدارک و مستندات زیر را حداکثر تا تاریخ  دوشنبه ۱۴۰۱/۱۰/۱۹  ارسال نمایید:

1- کارت ملی،
2- صفحه اول شناسنامه، 
3- کارت پایان خدمت یا معافیت،
4- آخرین مدرک تحصیلی و 
5- متن انگیزه نامه (SOP)

ارسال مدارک از طریق فرم جدیدی که در لینک زیر بارگذاری شده است، انجام خواهد شد.
این امر به‌منظور انطباقِ دقیقِ مشخصات شناسنامه ای و تحصیلی و نیز  کمک به پیش کسوتان سازمان در تطبیق سوابق حرفه ای تان با متناسب ترین موقعیت های شغلی موضوع فراخوانِ استخدام است.

توصیه می‌شود پیش از اقدام به تکمیل فرم، نسبت به آماده‌سازی مستندات موردنیاز و تهیه مدارک اقدام نمایید.

در صورت بروز سوال و یا نیاز به دریافت اطلاعات تکمیلی می‌توانید با ایمیل  B.Alizade@imi.ir و در مواقع ضروری، با شماره تلفن‌های مستقیم ۸۸۶۰۴۲۷۷-۰۲۱ (سرکار خانم علیزاده) و ۲۲۰۱۳۴۱۴-۰۲۱ (سرکار خانم حسین‌خانی) تماس حاصل فرمایید.

لطفاً در تهیه و ارسال مدارک اشاره شده به موارد و توضیحات ذیل توجه داشته باشید :

الف) به منظور تضمین خوانایی و فراهم بودن امکان انجام استعلامات مربوطه، لازم است مستندات آپلود شده حتماً از اصل مدارک تهیه شود.
 ب) به استثناء فایل انگیزه‌نامه که باید در فرمت pdf ارسال شود، فرمت سایر مدارک JPG و با حداکثر با حجم 200 dpi است.
 ج) حتما در اسم فایل، نام و نام‌خانوادگی خود را قرار دهید.

د) مدرک تحصیلی و  تاییدیه موردنیاز برای گروه های مختلف متقاضی:
1) ویژه دانش آموختگان مقطع دکتری: گواهینامه موقت پایان تحصیلات و یا دانشنامه دورۀ دکترا

2) ویژه دانشجویان دکتری: گواهی اشتغال به تحصیل و گواهی گذراندن آزمون جامع
3) ویژه دانش آموختگان کارشناسی ارشد متقاضی: گواهینامه موقت پایان تحصیل و یا دانشنامه دوره کارشناسی ارشد به انضمامِ مستندات نشان دهندۀ احراز شرایط استعداد درخشان و یا رتبه کمتر از 200 در آزمون ورودی کارشناسی کارشناسی ارشد (شامل گواهی دانشگاه محل تحصیل مبنی بر احراز شرایط مذکور، معرفی نامه بنیاد ملی نخبگان یا کارنامه آزمون کارشناسی ارشد صادره توسط سازمان سنجش آموزش کشور)

هـ- انگیزه نامه (SOP) 
می‌تواند شامل شرح بسیار مختصری از تجارب، سوابق، موفقیت‌ها؛ ویژگی‌های بارز و یا منحصر به فردِ شخصیتی، توانمندی‌ها، مزیت‌ها و قابلیت‌های فردی که دوست دارید کارفرمایتان از آن‌ها مطلع باشد و انتظار دارید موفقیت شما در مسیر شغلی منتخب را تسهیل و تسریع نماید. همچنین نقاط قابل‌بهبود که فکر می‌کنید باید بر رفع آن‌ها در حصول توسعه بیش از پیش فردی‌تان برنامه‌ریزی نمایید؛ علل اشتیاق به کار در موقعیت‌های پژوهشی، مشاوره مدیریت و/یا طرح‌های آموزشی؛ شِمایی از آنچه فکر می‌کنید پس از ورود به سازمان مدیریت صنعتی و فعالیت در حوزه‌های موضوع فراخوان طی سال‌های آینده به دست خواهید آورد؛ انتظارات‌تان از سازمان مدیریت صنعتی به عنوان یک کارفرما، حوزه‌های علمی خاصّ که علاقمند هستید تمرکز حرفه‌ای‌تان در حوزه تحقیق و مشاوره بیشتر متمرکز بر آن‌ها باشد؛ سرگرمی‌ها و علایق و عادت‌های غیر کاری و هر موضوع دیگری که به نظرتان دانستن آن توسط پیش‌کسوتان سازمان مدیریت صنعتی در برنامه‌ریزی و ترسیم یک همکاری موفق و کارراهه حرفه‌ای، کمک موثر می‌نماید.

در ضمن، ممکن است چند نمونه از سوالات فرم جدید با آنچه که پیشتر توسط شما تکمیل شده است، تکراری باشد. این امر به دلیل اهمیت موضوع برای سازمان مدیریت صنعتی در طی فرایند استخدام و اطمینان از دقت آن انجام شده است.

توضیحات تکمیلی

پس از تکمیل فرم و ارسال مدارک موردنیاز و بررسی توسط کارشناسان مربوطه، لینک شرکت در آزمون‌ها پیامک خواهد شد. خواهشمند است در مکان و زمان مناسب در آزمون‌های مشخص‌شده شرکت نمایید. حضور در این آزمون‌ها که تلاش دارند شمای اولیه از شایستگی‌های شما به دست آورند، به پیشینه تحصیلی، حرفه‌ای یا مطالعه و آمادگی خاصی نیاز ندارد و به صَرفِ وقت حدود یک ساعت و نیم نیاز خواهد داشت.

لطفاً، حتماً آغاز آزمون‌ها را به زمانی موکول فرمایید که از اینترنت قابل اتکاء و زمان کافی برای اتمام آن‌ها برخوردار باشید.

در مرحله بعد و در صورت تائید مراحل طی شده تاکنون، ممکن است از شما جهت حضور در یک گفتگوی صمیمی کوتاه (به صورت حضوری یا مجازی) دعوت گردد. در نهایت، از گروهی از متقاضیان منتخب دعوت به عمل خواهد آمد تا در برنامه نیم یا یک روزه کانون ارزیابی شایستگی‌ها حضور یابند. در این مرحله، فرهیختگان متقاضی این فرصت را به دست می‌آورند که به صورت نزدیک تر با سازمان مدیریت صنعتی آشنا شوند. همچنین، این شانس را خواهند داشت که تجربیات، دیدگاه‌ها و اهداف شغلی خود را با دانشگران پیش‌کسوتِ سازمان، به اشتراک بگذارند. در صورت موفقیت متقاضی در کانون ارزیابی، از وی دعوت می‌شود تا اقدامات و مراحل اداری استخدام را طی نماید.

لازم به ذکر است که طی کامل این فرآیند صرفاً برای داوطلبان استخدام تمام‌وقت در نظر گرفته شده است و حضور در کانون ارزیابی برای علاقمندان و متقاضیان همکاری پاره وقت در حوزه‌های مُختلفِ مشاوره مدیریت، پژوهش و یا تدریس ضرورت نخواهد داشت. به عبارت دیگر حضور در کانون ارزیابی شایستگی‌ها، تنها تفاوت در مراحل ارزیابی متقاضیان همکاری تمام‌وقت با سایر قراردادهای همکاری به شمار می‌رود.