سامانه استخدامی
معاونت مشاوره و تحقیق سازمان مدیریت صنعتی

فراخوان جذبِ پژوهشگر ارشد و مشاور مدیریت

از بین فارغ التحصیلان و دانشجویان دکترای تخصصی و همچنین دانش آموختگان استعدادهای برتر و ممتاز مقطع کارشناسی ارشد

سازمان مدیریت صنعتی به عنوان قدیمی ترین نهاد حرفه ای تحقیق و مشاوره  مدیریت در خاورمیانه و بازوی مطالعه، پژوهش، آموزش و توسعه سرمایه انسانی سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و وزارت صنعت، معدن و تجارت در راستای تقویت بدنه هیئت علمی و کارشناسی خود؛ از میان علاقه مندان فعالیت در محیطی علمی، پویا، یادگیرنده و چالشی که دارای شرایط و شایستگی‌های زیر باشند، دعوت به همکاری می‌نماید.

 • ساعت کاری: تمام وقت
 • جنسیت: زن/مرد
 • سن: حداکثر 45 سال
 • محل کار: تهران

حوزه‌های مشاوره مدیریت دارای اولویت: منابع‌انسانی ؛ بازاریابی و فروش ؛ استراتژی و تحول ؛ و مطالعات اقتصادی

در صورتی که در رشته‌‌های دیگر حوزه علوم اجتماعی، جامعه‌شناسی، حقوق، علوم ارتباطات، علوم پایه، علوم داده یا مهندسی و سطح تحصیلی فوق‌لیسانس تحصیل کرده‌اید اما قابلیت‌های تحلیلی و کار با داده برخوردارید، می‌توانید فرم فرصت‌های همکاری را تکمیل نمایید و از رزومه شما در فرصتی دیگر استقبال می‌شود.

شایستگی‌ها

 • تفکر تحلیلی
 • ارتباط موثر (شنود موثر، تعامل و ارائه، مذاکره، حل تعارض)
 • تفکر انتقادی
 • کنجکاوی، نوجویی و نوگرایی
 • یادگیری مستمر
 • شناخت و حل مسئله
 • برنامه ریزی و سازاندهی
 • پیگیری و نتیجه گرایی
 • تاب آوری
 • توانایی کار تیمی (همکاری موثر با تیمی متشکل از همکاران متخصص در حوزه های مختلف)

مهارت‌ها

 • آشنایی کافی با اصول و روش‌های پژوهش
 • مهارت تجزیه و تحلیل داده ها، تفسیر خروجی و ایجاد بینش
 • توانایی نوشتن گزارش پروژه، مقاله و برنامه های کاری
 • توانایی خواندن و درک مطلب، نوشتن و ارائه و ترجمه متونِ انگلیسی
 • توانایی کار با نرم افزار‌های اداری
 • توانایی کار با نرم‌افزارهای تخصصی مربوط به رشته تحصیلی و حوزه فعالیت

سایر موارد ایجاد کننده مزیت

 • دارا بودن کارنامه پژوهشی قابل سنجش (چاپ و ارائه مقالات علمی یا ترویجی در نشریات و کنفرانس های معتبر ملّی و بین المللی، همکاری در طرح های پژوهشی و مشاوره ای).
 • فعالیت در نهادهای مشاوره مدیریت، پژوهشکده‌ها، اندیشکده‌ها، دانشگاه ها یا انجمن های علمی.
 • برخورداری از سوابق کاری در یک صنعت و حوزه خاصّ به ویژه در سطوح مدیریتی.
 • آمادگی دفاع از یک پروپوزال طرح نامه‌ی پژوهشی یا پروژه مشاوره مدیریت در جلسه کارگروه عِلمی.
 • آشنایی کافی یا توانایی یادگیری در حوزه های تولید محتوا، تعامل و شبکه‌‌سازی در فضای دیجیتال.
 • ارائه  توصیه نامه از اساتید دانشگاه یا صاحبنظران مطرح کشوری در رشته مورد نظر یا حرفه مشاوره مدیریت

جبران خدمت
(حقوق و مزایا)


برای دانشگران عضو بدنه علمیِ سازمان مدیریت صنعتی، یک بسته جبران خدمت رقابتی متشکل از دو بخش ثابت (متناسب با یک مربی یا استادیار دانشگاه) و متغیّر (بر اساس عملکرد در طرح های پژوهشی و مشاوره مدیریت) ، ارائه می شود. مجموع بخش ثابت و متغیّر بسته به مرتبه مشاور و کمیّت و کیفیّت نقشی که در تعریف و اجرای پروژه ها ایفاء می شود، می تواند تا سقف هفت برابر حداقل حقوق تعین شده قانون کار نیز افزایش یابد. علاوه بر این، پژوهشگران و مشاوران مدیریتِ تمام وقت از همه مزایای قانون کار شامل بیمه درمان و بازنشستگی، مرخصی و علاوه بر آن ها سایر رفاهیات، بیمه های تکمیلی، عمر و عضویت در صندوق قرض الحسنه کارکنان برخوردار خواهند بود.
همچنین، همکاران می توانند پس از 3 سال توسعه مهارت‌های خود و ثبت عملکرد مناسب، متناسب با آیین نامه های ذیربطِ سازمان برای تحصیل در مقاطع بالاتر بورسیه تحصیلی دریافت نمایند.

سیستم ارسال رزومه

لطفا در صورت تمایل از طریق لینک زیر فرم  رزومه را برای ما تکمیل و ارسال فرمایید.

فرایند استخدام دانشگران در سازمان مدیریت صنعتی

1- به عنوان اولین گام، پس از ثبت درخواست آنلاین و ارسال فرم استاندارد رزومه توسط متقاضیان ارجمند، انطباق سوابق تحصیلی و حرفه ای ایشان با شرایط عمومی و اختصاصی مندرج در فراخوانِ جذب، مورد بررسی دقیق قرار می گیرد.
2- در گام دوم، از دانشگران حائز شرایط برای حضور در چند آزمون مجازی در وب سایت سازمان دعوت به عمل می آید (این آزمون‌ها به پیشینه تحصیلی یا حرفه ای یا آمادگی خاصی نیاز ندارد و کمتر از دو ساعت صَرفِ وقت خواهد داشت) که تلاش دارند شمایی اولیه از شایستگی های شما به دست آورند.
3- در مرحله بعد و در صورت تائید در مراحل قبلی، از شما دعوت به عمل خواهد آمد تا در برنامه نیم یا یک روزه کانون ارزیابی شایستگی‌ها حضور یابید. در این مرحله، فرهیختگان متقاضی این فرصت را به دست می آورند که به صورت نزدیک تر با سازمان آشنا شوند. همچنین، این شانس را خواهند داشت که تجربیات، دیدگاه ها و اهداف شغلی خود را با دانشگران پیش کسوتِ سازمان، به اشتراک بگذارند.
4- در صورت موفقیت متقاضی در کانون ارزیابی، از وی دعوت می شود تا اقدامات و مراحل اداری استخدام را طی نماید.
* فرآیند کانون ارزیابی شامل بخش های مختلف است. در این بخش ها از دانشگران متقاضی درخواست خواهد شد تا در مورد خود، رویدادهای مهم زندگی، دستاوردها و مهارت هایی که کسب نموده اند و نیز مسیری که برای دستیابی به موفقیت ها طی نموده اند ، صحبت کنند. علاوه بر این، در این برنامه، متقاضیان در بحث های موردی و چند طرفه با موضوع مشخص به صورت گروهی شرکت خواهند نمود و در نهایت، بر اساس رویکرد خود برای حل مشکل (نه الزاماً خود راه حل پیشنهادی) ارزیابی خواهند شد (آمادگی علمی و تخصصی برای شرکت در این بحث ها لازم نیست). همچین، داوطلب این فرصت را خواهد داشت تا هر گونه سوالی که ممکن است در مورد سازمان مدیریت صنعتی و کار در آن به نظرش آید را مطرح نماید.
* این مراحل به ما کمک می نمایند تا شایستگی ها و ویژگی های فرهیختگان و دانشگرانِ علاقمند را با توجه به همه موقعیت های کاری در دسترس مورد ارزیابی دقیق تر قرار داده و هم زمان تا اندازه زیادی تضمین می نماید که هم فرد دانشگر و هم سازمان، تمام اطلاعات مورد نیاز برای گرفتن بهترین تصمیم را در اختیار داشته باشند.
* لازم به ذکر است که این فرآیند برای استخدام تمام‌وقت پذیرفته‌شدگان انجام می شود.

فرهیختگانی که از طریق فراخوان حاضر جذبِ سازمان مدیریت صنعتی شوند، به صورت توأمان به عنوان پژوهشگر، مشاور مدیریت و مُدَرِّس به کار و فعالیت تمام وقت خواهند پرداخت.

توضیحات بیشتر

به صورت کلّی مشاورانِ مدیریت در سازمان مدیریت صنعتی به عنوان اعضای بدنه علمیِ آن، متناسب با سوابق تحصیلی-حرفه ای و علاقمندی هایِ خود در نقش های پژوهشگر و مشاورِ مستقل، مُدَرِّس و مدیرِ پروژه های پژوهشی و مشاوره ای در سطوح مختلف بنگاه، ملّی یا بین المللی ایفای نقش می نمایند. این گروه از همکارانِ دانشگر، به صورت مستمر و تیمی تلاش می نمایند تا نتایج به دست آمده در طرح هایِ پژوهشی خود و همچنین تحقیقات علمی دیگر را در پروژه های مشاوره ای که در واقع بر رفع یک نیاز مُشَخَصّ از یک کسب و کار واقعی و سازمانِ فعّال، متمرکز است به کار بندند و در نهایت نیز، یافته های پژوهشی و تجارب خود از اجرایِ طرح هایِ مشاوره مدیریت را در قالب برنامه های آموزشی، کلاس های درس و سمینارهای متنوع در اختیار جامعه مدیریتی و اقتصادی کشور قرار دهند.
تیم مشاوره و تحقیق سازمان، خود را متعهد می داند تا با ترکیب دانش، خلاقیت و اندوخته های خود با تجارب و توانمندی های مشتریان، راهکارهای عمیق و عملی برای رفع مشکلات و یا توسعه آن ها ارائه دهد. لذا، می توان گفت تک تک افراد جذب شده به عنوان بخش مهمّی از تیم با استعداد و با تجربه سازمان مدیریت صنعتی، با مشارکت مؤثر در خط مقدم انجام مطالعات و طرح های تعریف شده و ارائه راهکارهای بهینه و آموزش های مؤثر به تصمیم گیری هوشمندانه تر در سطح بزرگ ترین بنگاه های اقتصادی و نهادهای تأثیر گذار حاکمیتی و نهایتاً توسعه کشور کمک خواهند نمود.

یکی از مسئولیت های اصلی مدیران پروژه های تحقیقاتی یا مشاوره ای در سازمان مدیریت صنعتی، تبدیل نیازهای مشتری (عموماً در ارتباط با شرکت ها و سازمان های خصوصی یا دولتی) به خدمات پروژه می باشد.
مدیریتِ فعالیت های تحلیلی-اجرایی تیمی روزانه و حل مسئله، برقراری، حفظ و توسعه ارتباط مؤثر با ذینفعان کلیدیِ پروژه و راهبری تعاملات تیمِ مشاور با کارفرما، از دیگر مسئولیت های مهم مدیر پروژه خواهد بود. راهنمایی و کمک به توسعه همکارانِ پروژه نیز از دیگر نقش های مدیر پروژه به شمار می رود.
شناسایی ریسک ها، مفروضات و محدودیت های اثرگذارِ پروژه و متناسباً، اجرای اقدامات و راه حل های تایید شده برای به حداقل رساندن تاثیر مواردِ شناسایی شده و در نهایت، نظارت بر پیشرفت پروژه، شناسایی و تعیین کمیت واریانس ها و انجام اقدامات اصلاحی مورد نیاز و به صورت کلّی، دستیابی به اهداف در محدوده تعریف شده پروژه نیز، جزء مسئولیت هایی است که مدیر پروژه به تحقق آن ها اهتمام می ورزد.
همچنین، ایفای نقش رهبری در تعریف پروژه های نوآورانه و در لایه ای پایین تر، همکاری و مشارکت با سایر دانشگرانِ سازمان برای ایجاد فرصت های جدید با جذب مشتریان بالقوه، از جمله آماده‌سازی و شرکت در جلسات، ارائه پیشنهادات و هدایت فرآیند فروش، از وظایفی است که مدیران پروژه را به حامی اثر گذار در فرایند توسعه دانش و کسب و کار مشاوره سازمان و البتّه کشور، بدل می سازد.
در کنار موارد فوق الذکر که عموماً در تعامل با کارفرمایان انجام می شوند، مشارکت در تدوین استراتژی های کسب و کار خودِ سازمان مدیریت صنعتی و نیز بهبود و توسعه بخش های کلیدی داخل آن با استفاده از ابزارهای علمی نیز نقشی است که همکاران مؤثر دانشگر از جمله در سطح مدیر پروژه، همواره ایفاء نموده اند.

پژوهشگران و کارشناسانِ مشاوره مدیریت در سازمان، عموماً به عنوان عضوی از یک تیمِ تخصصی روی بخش های کلیدیِ پروژه های کارفرمایان کار می کنند. این گروه از همکاران نیز با مدیران ارشد کارفرما در ارتباط هستند و در حل مشکلات، پیشنهاد سیستم ها، رویه ها و تغییرات سازمانی جدید و یا ارائه راه حل ها و شیوه های جایگزین به مدیران و کارفرمایان، مسئولیت دارند. از نقش های کلیدی ایشان در پروژه ها می توان به انجام مطالعات نظری، جمع آوری و سازمان دهی و تجزیه و تحلیل داده ها، مصاحبه با مشتریان، کمک به برنامه ریزی و اجرای توصیه های تیم، طراحی و برگزاری کارگاه های آموزشی و پیگیری و تهیه گزارشات با راهبری مدیران پروژه اشاره نمود.

پروژه ها و متناسباً تیم های دانشگرِ سازمان مدیریت صنعتی بر رفع مسائل متنوعی در حوزه مدیریت، کسب و کار و اقتصاد تمرکز می نمایند. لذا، طیف وسیعی از تکالیف شامل تدوین استراتژی‌های بلندمدت، طراحی و اجرای برنامه های توسعه منابع انسانی و بهبود دستاوردهای آموزشی، شناسایی کانال های جدید بازاریابی، کاهش هزینه‌های عملیاتی، ارزیابی سرمایه‌گذاری‌های جدید، مطالعه چالش های متعدد در بخش های مختلف کشور و ارائه راهکارهای اجرایی و توصیه های سیاستی به سیاست گذاران، تحلیل و رتبه بندی کسب‌وکارها و فعالیت های اقتصادی مختلف و… پیش روی فرهیختگان متقاضی به عنوان عضوی ارزشمند از دانشگران کشور قرار خواهد گرفت.
برای مشاهده برخی از پروژه های سازمان بر روی لینک (اینجا) کلیک کنید.

 • طرح های پژوهشی و مشاوره ای سازمان مدیریت صنعتی به جای تمرکز بر توسعه مرزهایِ جهانی دانش، رفع چالش، مشکل یا نیاز های کارفرمایی خاص و تقویت ظرفیت های مدیریتی را محور قرار می دهند. در واقع، اغلب طرح هایِ مشاوره ای و تحقیقاتی با مراجعه کارفرمایی خاص و طرح یک مسئله و چالش در یک سازمان و یا سطحی کلّی تر آغاز می گردد.
 • پروژه های سازمان مدیریت صنعتی، توسط شرکتِ خصوصی یا سازمان دولتیِ خدمات گیرنده، در قالب قراردهای مشخّص با محدوده زمانیِ معیّن، تأمین مالی می شود.
 • انجام بیشترِ طرح های پژوهشی و مشاوره مدیریت در سازمان مدیریت صنعتی به جهت چند وجهی بودن و محدودیت های زمانی مدنظرِ کارفرما، لاجرم توسط «تیمی» از متخصصین و همکارانِ علمی اجرا می گردد و کمتر اتفاق می افتد که طرحی پژوهشی در محدوده ای تعریف گردد که به صورت انفرادی انجام شود. لذا، توانایی انجام کار به صورت تیمی و داشتن مهارت های لازم برای مدیریت پروژه، در کنار شایستگی های علمی، نقش به سزایی در موفقیّت همکارانِ دانشگر در سازمان مدیریت صنعتی ایفا می نماید.

شما نیز مجموعه ای باورنکردنی از مهارت ها، توانایی ها و علایق را به سازمان مدیریت صنعتی می آورید!

 1. سازمان مديريت صنعتي با 60 سال سابقه فعالیت، قدیمی‌ترین نهاد حرفه‌ای پژوهش، مشاوره و حتی آموزش مديريت و کسب و کار در خاورميانه به شمار می‌رود و در حال حاضر نيز، بزرگ‌ترین و گسترده‌ترین شبکه مشاوره مديريت كشور را در اختیار دارد.
 2. حدود پنج هزار پروژه پژوهشی و مشاوره مديريت را برای سازمان‌ها و صنایع مختلف به انجام رسانده و از نظر تجارب اندوخته شده با بسياری از نهادهای موفّق مشاوره‌ای دنيا قابل قياس است.
 3. با سازمان‌های بین‌المللی و شرکت‌های مطرح مشاوره بین‌المللی همکاری های قابل توجهی داشته و پروژه‌های مشترک متعددی را اجرا نموده است که استفاده از تجارب آن‌ها، امکان اجرایِ برنامه‌ای متفاوت و در تراز جهانی را فراهم نموده است.
 4. سوابق و موقعیت سازمان مدیریت صنعتی موجب گردیده که گنجینه ای از صاحب نظران، اساتید و مدیران خبره کشور به انحاء مختلف در آن حضور داشته باشند که در کمتر مرکز پژوهشی و آموزشی کشور مشاهده می شود.
 5. به جهتِ ارتباطاتِ وسیع، عملیاتی و روز مره با صنایع، نهادهای حاکمیتی و مدیران و رهبران کسب و کارها، اشتغال در بدنه علمیِ سازمان مدیریت صنعتی، تجربه کار و آشنایی نزدیک با بزرگ ترین و مطرح ترین شرکت ها و سازمان هایِ کشور را فراهم می نماید.
 6. سازمان مدیریت صنعتی فرصت های فوق العاده ای برای رشدِ دانشگران ارائه می دهد. اصول و چارچوب‌های تعریف شده سازمان و حرفه مشاوره مدیریت کمک می نماید تا به ویژه، ذهن دانش آموختگان تازه وارد به بازار کار در مقاطع تحصیلی مختلف، نظم و ساختار بیشتری پیدا ‌کند و از این مسیر نیز، با سرعتی بالاتر به پختگی بیشتری دست یابند. این گروه از شاغلین سازمان، این شانس را دارند که در طیف گسترده ای از پروژه های مختلف در سراسر ایران کار کنند. هر پروژه جدید، فرصت دیگری برای رفع چالش های واقعی مشتریان، کار با همکاران و یادگیری مهارت های جدید است.
 7. فضای سازمان مدیریت صنعتی و جایگاه آن در کشور به نحوی است که افراد مستعد و توانمند با تلاش زیاد، به خاطر ارزشی که به ارمغان می آورند، زودتر دیده و شناخته می شوند و چه بسا در صورتِ علاقمندی، به سرعت جایگاه مدیر پروژه و سرپرست یک تیم مشاوره مدیریت را به دست آورند.

(استعدادهای خود را در جایی که فرصت ها نامحدود است و هر روز تفاوت ایجاد می کند به کار بگیرید!)

 • •طراحی مسیر موفقیت فردی متناسب با علایق و شایستگی ها: در سازمان مدیریت صنعتی، شما این فرصت را خواهید داشت که در یک محیطِ علمی و مبتنی بر دانش، جایگاهی منحصر به فرد برای خود بسازید تا متناسب با شایستگی هایی که از آن ها برخوردار هستید، به بهترینِ خود تبدیل شوید. فضای صنعت و سازمان، تنوع پروژه ها و انعطاف پذیری در تعریف و توسعه پروژه های جدید نیز، این امکان را در طول زمان برای شما فراهم خواهد نمود تا بخشی از مسیر حرفه ای و جهت تأثیر گذاری تان را آن گونه که خود می خواهید، طراحی نمایید. سازمان مدیریت صنعتی بر ویژگی ها، توانایی ها و دیدگاهِ منحصر به فرد شما حساب می کند تا موضِعِ آن را در راستای کمک به توسعه ظرفیت مدیریت کشور، ارتقا دهید.
  •یادگیری مستمر: پژوهشگران و مشاوران مدیریت در سازمان مدیریت صنعتی این فرصت را دارند که حرفه خود را از طریق طیفِ گسترده ای از تعاملات، از مشاوره، راهنمایی ها و ارائه بازخوردهای مداومِ هم تیمی ها و مدیران پروژه گرفته تا یادگیری رسمی، توسعه دهند. به عبارت دیگر، علاوه بر این که حضور در پروژه ها و تعامل با اساتید، پژوهشگران ، مشاوران و کارفرمایان مختلف، فرصت چشمگیری برای توسعه ذهنیت و مهارت های جدید ایجاد خواهد کرد. فرصت حضور در دوره های آموزشی به عنوان مُدرِّس در حوزه تخصصی و حضور در دوره های آموزشی اختصاصی مشاوران، به یادگیری مستمر دانشگرانِ سازمان در طول حیات حرفه ای شان می انجامد.
  •فرصت تبدیل شدن به چهره‌ای دانشی یا رهبری تحول آفرین: عموماً، همکارانِ علمی سازمان مدیریت صنعتی، پس از کسب تجربه موفّق در این حوزه، از فرصت های متعددی برای تصدی جایگاه های علمی در نهادهای ملّی و بین المللی و یا اشتغال در سطوح مدیریتی و رهبری برخوردار می شوند که در صورت علاقمندی، از جمله گزینه های توسعه حرفه ای شان خواهد بود. در واقع، مهارت های عمیق و متمرکز با قابلیّت های اجرایی گسترده، روابط دوستانه با مشتری همراه با روحیه ای پیشرو برای باز کردن فرصت ها برای مشتریان، نه تنها دانشگرانِ مستعدِ و ساعیِ سازمان را به چهره ای دانشی و مشاوری حرفه ای برای رهبران کسب و کارها و مدیران ملّی بدل می سازد، بلکه فضای سازمان و صنعت به ایشان بینش، مربی‌گری، اعتماد به نفس و چهره ای شناخته شده می دهد تا بتوانند در صورت علاقمندی به عنوان رهبری دانشگر و موثر در سطوح مختلف ایفای نقش نمایند.
  •معنا بخشی به زندگی حرفه ای با کمک به ایجاد دنیایی بهتر: سازمان مدیریت صنعتی تلاش می نماید تا با انجام پروژه های مختلف مطالعاتی و ارائه راهکارهای عملیاتی و توصیه های سیاستی، کیفیت تصمیم گیری مدیران کشور را افزایش دهد. همچنین پرورشِ رهبران برجسته، از حوزه های فعالیّتی است که سازمان همواره به آن اهتمام جدّی می ورزد. دانشگران سازمان، نقش مهمّی در اقدامات فوق و ساختن دنیای کاری بهتر برای جامعه صنعتی و اقتصادی کشور ایفا می نمایند.

سازمان مدیریت صنعتی یک مجموعه علمی بسیار متنوع است و همکاران آن از طیف وسیعی از زمینه‌های دانشی و حرفه ای تشکیل می شوند، اما ویژگی‌ها و ارزش‌های اصلی (لینک آیین کارشناسی) را به اشتراک می‌گذارند. پژوهشگران و مشاورانِ مدیریتِ موفق سازمان در مورد کاری که انجام می دهند با اشتیاق، منظم و متمرکز بر نتایج هستند و برای رفع نیازهای کسب و کارها و نهادهای حاکمیتی و تحقق اهداف آن ها سخت کار می کنند. دانشگرانِ سازمان همواره به صورت توأمان به موفقیت مشتریان و همکارانِ خود متعهد بوده اند و برای تعهد، همکاری، صداقت، صراحت، صمیمیت و احترام شخصی ارزش بالایی قائل هستند.
یافتن راه های جدید برای بهبود عملکردِ سازمان و همکاران، بسیار ارزشمند به شمار خواهد آمد، چرا که یک ایده عالی می تواند روش کار سازمان را تغییر دهد یا جرقه یک ابتکار کاملاً جدید را ایجاد کند.