همه چیز در مورد کانون‌ها و مراکز ارزیابی و توسعه

با توجه به مسائل پیش آمده در سطوح اقتصادی و مشکلات مدیریتی ناشی از بحران‌های بهداشتی نظیر کرونا، اهمیت بهره‌بردن از مشاوران مدیریتی حاذق بیش از پیش برای کسب‌وکارها و بنگاه‌های اقتصادی جلوه‌گر شده است. سازمان مدیریت صنعتی با ماموریت توسعه ظرفیت مدیریت کشور و کمک به مدیران سازمانها و بنگاه های اقتصادی در جهت افزایش رشد و بهره‌وری سازمانی، اقدام به راه‌اندازی سومین دوره برنامه استعدادیابی و پرورش مشاوران مدیریت ایران کرده است.

این برنامه که برای چهارگروه: دانش‌آموحتگان آماده ورود به بازار کار، پیشکسوتان صاحب تجربه اجرایی در صنایع مختلف، افراد مجرب در زمینه های مدیریت و علاقه مند به تغییر مسیر حرفه‌ای و در نهایت افراد فعال در حوزه مشاوره مدیریت و علاقمند به توسعه فردی طراحی شده است؛ رویکردی کاملا شایستگی محور( و نه تنها مبتنی بر تحصیلات یا تجارب) در انتخاب شرکت‌کنندگان دارد.

با شروع ثبت نام برنامه در زمستان نود و نه، استقبال کم نظیر مخاطبان گرانقدر سازمان مدیریت صنعتی از این برنامه، نشان از، جای خالی دوره‌ای اینچنین کامل بود که رویکردی تنها تئوری محور ندارد و مبتنی بر انجام پروژه های واقعی و فرصت‌های عملی بازار باشد.

فرآنید انتخاب و حضور افرادی که در گزینش اولیه برنامه استعدادیابی و پرورش مشاوران مدیریت و کسب و کار ثبت نام کردند،  با دریافت اطلاعات رزومه‌ای و تکمیلی آغاز گردید، ارزیابان سازمان مدیریت صنعتی پس از بررسی دقیق رزومه‌ها برای ارزیابی تکمیلی از افراد متقاضی آزمون‌های روانشناختی – مدیریتی لازم را اخذ نمودند که پس از بررسی دقیقتر رزومه‌ها و نتایج آزمون‌ها در کنار یکدیگر از افراد برای گزینش مرحله دوم دعوت بعمل آمد.

لازم به ذکر است که یکی از بخش‌های ویژه گزینش مرحله اول حضور در همایش مشاوران کسب و کار ایران بود. این همایش که در سالن اجتماعات بزرگ ساختمان شماره دو سازمان مدیریت صنعتی برگزار گردید، از طریق پلتفرم لنز و همچنین از طریق اسکای روم برای شرکت کنندگان قابل ملاحظه بود. در این همایش میهمانان و سخنرانان ارجمند ما، ضمن بررسی صنعت مشاوره مدیریت از حیث فرصت‌ها، رویکردهای اخلاقی و حرفه‌ای‌گری اخلاقی به اصلی ترین سوالات متقاضیان دوره در خصوص جزئیات ماژول‌های برنامه پرورش مشاور و جزئیات مالی برنامه از قبیل تسهیلات مالی و جزئیات بورس تحصیلی پرداختند.

همایش پرورش مشاوران مدیریت و کسب و کار

اولین سخنران این برنامه جناب دکتر ابوالفضل کیانی بختیاری مدیر عامل محترم سازمان مدیریت صنعتی بودند، ایشان ضمن خوش‌آمدگویی به سخنرانان و متقاضیان برنامه به بررسی نیازهای صنعت و لزوم گسترش شبکه مشاوران سازمان اشاره کردند و برنامه‌های کلیدی سازمان به جهت کمک به رشد و توسعه کسب و کارها  را مورد بررسی قرار دادند.

دکتر کیانی - دوره پرورش مشاور
سخنرانی دکتر کیانی در همایش مشاوران مدیریت

دومین سخنران همایش جناب دکتر حبیبیان معاون اسبق مشاوره مدیریت سازمان بودند که به شکلی کامل و جامع بر فرصت‌ها و چشم انداز‌های صنعت مشاوره مدیریت پرداختند. این فرصت ها شامل آینده و راه روشن پیش روی مشاوران مدیریت در ایران و خارج از ایران بود. همچنین با ارائه مطالعات موردی از مدیران و مشاوران توانمند خارجی بر اهمیت کسب تجربه در صنعت مشاوره مدیریت تاکید شده.

سومین سخنران همایش جناب دکتر سید جعفر مرعشی مدیر عامل اسبق و پرسابقه سازمان میریت صنعتی بودند، جناب دکتر مرعشی به بررسی تعهد اجتماعی و اخلاقی مشاوران کسب و کار پرداختند و مهمترین رئوس حرفه‌ای یک مشاور مدیریت حرفه‌ای و خبره را متذکر شدند.

سخنرانی دکتر مرعشی در همایش مشاوران مدیریت و کسب و کار ایران

چهارمین سخنران همایش جناب دکتر سید هادی فرحزادی، ابتدا به تفاوت بررسی شایستگی های مورد نیاز یک مشاور مدیریت حرفه‌ای پرداختند و از تفاوت های یک مشاور مدیریت با مهندسان و اساتید دانشگاه برای مخاطبین گفتند. همچنین بعنوان مدیر علمی دوره به اصلی‌ترین سوالات پرسیده شده توسط شرکت‌کنندگان در طول برنامه پاسخ دادند و جزئیات ماژول‌ها و ظرفیت علمی برنامه در کنار پروژه های واقعی را تشریح نمودند.

سخنران پنجم و آخرین سخنران همایش جناب دکتر محمد حسن خیرآور، معاون محترم مشاوره و تحقیق سازمان مدیریت صنعتی بودند، ایشان نیز ضمن قدردانی از شرکت کنندگان در همایش و سخنرانان به تشریح جزئیات مالی برنامه و تسهیلات قابل ارائه به شرکت کنندگان پرداختند.

افتتاحیه سومین دوره استعدادیابی و پرورش مشاوران مدیریت و کسب و کار

با اتمام همایش و ارزیابی رزومه‌ها و ارزیابی نتایج آزمون‌ها، افراد برگزیده مرحله اول به مرحله دوم گزینش که مصاحبه های فردی بود دعوت شدند. با تک تک افراد متقاضی جلسات حضوری و آنلاین رو در رو برگزار شد و به صورت فردی شایستگی‌های مشاوره ای متقاضیان تصدیق گردید، همچنین به تمامی سوالات و ابهامات شرکت کنندگان به صورت کامل و دقیق پاسخ داده شد و از افراد برگزیده مرحله دوم برای مرحله سوم و ثبت نام نهایی برنامه دعوت بعمل آمد.

با بررسی دقیق افراد شرکت کننده میزان دقیق بورسیه ها و تسهیلات قابل ارائه به افراد برای شرکت‌کنندگان مشخص گردید و برای شرکت کنندگان قراردادهای ثبت نام ارسال گردید. با توجه به ظرفیت محدود برنامه با تکمیل شدن ظرفیت برنامه از مازاد متقاضیان شرکت‌کننده و افرادی که بدلایل محدودیت زمانی امکان حضور در برنامه را نداشتند دعوت شد تا شروع چهارمین دوره برنامه پرورش مشاوران مدیریت ایران منتظر بمانند و در برنامه های آتی سازمان شرکت کنند.

با اتمام فرآیند ثبت نام شروع اولین جلسه برنامه با گردهمایی در قبل از اتمام سال نود و نه برنامه‌ریزی شد، و در سالن دکتر وفا غفاریان سازمان مدیریت صنعتی برگزار گردید.دوره با سخنرانی دکتر کیانی مدیر عامل محترم سازمان آغاز گردید، ایشان ضمن خوشامدگویی به شرکت‌کنندگان، بر سابقه علمی و حرفه ای سازمان مدیریت صنعتی اشاره فرمودند و بر اهمیت نقش شبکه مشاوران سازمان مدیریت صنعتی در توسعه مدیریت کشور و لزوم گسترش این شبکه مشاوران تاکید کردند. پس از ایشان دکتر محمد حسن خیرآور معاون مشاوره و تحقیق سازمان ضمن اعلام آغاز رسمی سومین دوره برنامه پرورش مشاوران کسب و کار و مدیریت، از تمامی دست اندرکاران و افراد ساعی  در شروع برنامه تشکر کردند و از دکتر فرحزادی دعوت بعمل آمد تا رسما اولین جلسه برنامه آغاز شود. در این جلسه دکتر فرحزادی و دکتر ثابت دو مدرس حاضر در سالن بودند و با معرفی اساتید برنامه رسما آغاز گردید.

علاقمندان به حوزه مشاوره مدیریت و پژوهش های مدیریتی سازمان مدیریت صنعتی میتوانند اطلاعات تکمیلی خدمات و اقدامات ما را از طریق وبسایت معاونت مشاوره و تحقیق دریافت کنند. همچنین از طریق لینک موجود در گزینه طرح های ویژه و شمسا نسبت به ثبت نام در دوره‌های آتی برنامه که بزودی آغاز خواهند شد شرکت نمایند.

 

همچنین برای ایجاد خاطره ای خوش و خوش آمدگویی به میهمانان و شرکت‌کنندگان، ضیافت ناهار و پذیرایی در سالن برگزار گردید و با گرفتن عکسی یادگاری نخستین جلسه برنامه رسما به پایان رسید.

به دنبال حل مسائل سازمان خود هستید؟

برای مشورت با مشاوران حرفه‌ای مدیریت‌ومشاوران مجرب کسب‌وکارِ «سازمان مدیریت صنعتی»‌ در تهران و یا نمایندگی‌های استانی با ما تماس بگیرید، یا درخواست خود را آنلاین ارسال کنید.

مقالات پیشنهادی

قانون-پایانه-های-فروشگاهی
مشاوره مدیریت

قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان

انجام تکالیف جدید قانونی با ایجاد ساز و کارها و استقرار سامانه صدور صورتحساب الکترونیکی و ارسال برخط به سامانه مودیان سازمان امور مالیاتی میسر است و سازمان مدیریت صنعتی به عنوان یکی از شرکت‌های تاثیرگذار در این حوزه می‌تواند با ارائه خدمات آموزشی و مشاوره‌ای به تحقق این تکلیف در شرکت‌ها کمک نماید.

مطالعه

نظرات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *